Mirac Kandili Kudüs Turu | 25 - 28 Şubat 2022 | Vizyon Tur
Mirac Kandili Kudüs Turu | 25 - 28 Şubat 2022 - 1.300 $

Hareket Yeri: İstanbul Havalimanı
Hareket Tarihleri:

25 - 28 Şubat 2022 Miraç Kandili Kudüs Turu


Konaklama: 3 Gece 4 Gün

Türk Havayolları ile 3 Gece 4 Gün
Kayıt İçin ; 0553 406 42 5201.Gün / 25 Şubat 2022                İSTANBUL - TELAVİV - KUDÜS 

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Vizyon Turizm kontuarında 05.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK784 sefer sayılı uçağı ile saat 08.00’da Tel Aviv’e hareket. Yerel saat 08.55’de Tel Aviv Uluslararası Ben Gurion Havaalanı’na varışımız ile birlikte gümrük, pasaport ve güvenlik işlemlerinin ardından Cuma Namazı için Kudüs'e, Mescid-i Aksa Camii’ne hareket ediyoruz. Cuma namazının ardından Mescid-i Aksa ve çevre tanıtımı. Mescid-i Aksa Camii ile ilgili bilgileri öğrendikten sonra yanında ki Mervan Mescidi, Burak Mescidi ve Eski Mescid, Kubbet-us Sahra ve Muallak taşı tanıtımları ardından otelimize geçiş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

02.Gün / 26 Şubat 2022               KUDÜS

Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescid-i Aksa` ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra bütün semavi dinler için mübarek bir yer olan Zeytin Dağı’na hareket. Zeytin Dağı’nda Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Selman-i Farisi makamı, Hristiyanlarca Hz. İsa’nın semaya yükseldiğine inanılan yer ve Rabia-tul Adeviye kabirlerinin ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Ardından Hz İsa’nın Roma askerleri tarafından yakalandığına inanılan Milletler Kilisesi’ni görüyoruz. Daha sonra Zion tepesindeki Hz Davud aleyhisselam’ın kabrini ve Hz. İsa’nın havarileri ile son akşam yemeğini yediği salonu ziyaret ediyoruz. Akabinde Mescid-i Aksa Camii’nde öğle namazı ve Eski Kudüs şehir turuna başlıyoruz. ilk önce Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarını (Batı) ziyaret ediyor ardından Kudüs Çarşısı, Çile Yolu, Yafa Kapısı ve Kıyamet Kilisesi ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezi bitimi Hz. Ömer Camisi’nde ikindi namazını kılıp Miraç Kandili için Mescid-i Aksa’ya gidiyoruz. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelimize dönüş.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

03.Gün / 27 Şubat 2022                 EL HALİL - HALHUL KASABASI - LUT GÖLÜ BÖLGESİ / HAYIRLI KANDİLLER

Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı sonrası El Halil şehrine hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Hz. İbrahim (A.S) ve eşi Hz. Sare annemiz, Hz. İshak (A.S) ve eşi Hz. Refika, Hz. Yakup (A.S) ve eşi Hz. Lamia ve Hz Yusuf (A.S) kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti sonrası Yunus Peygamberin makamının bulunduğu Halhul kasabasına hareket. Ziyaret sonrası Ölü Deniz’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Hz. Musa‘nın (A.S) kabri ve makamını ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası Dünyanın hala yaşanılan en eski şehirlerinden biri olan Eriha şehir ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Ardından dünyanın en çukur bölgesi olan ve deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Gölü’nü görüp akşam namazı için Mescid-i Aksa’ ya hareket ediyoruz. Namaz sonrası akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

04.Gün / 28 Şubat 2022             BEYTLAHİM - YAFA - TEL AVİV - İSTANBUL

Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı sonrası odalardan çıkış işlemlerimizin ardından Beytlahim şehrine geçiyoruz.  Beytlahim şehrinde bulunan Hz. İsa’nın doğduğu mağaranın bulunduğu yere inşa edilen Doğuş Kilisesini (Nativity) ziyaret ediyoruz ve ardından Yafa şehrine hareket ediyoruz. Tur esnasında Hasan Bek Camii, Bahariye Camii, Eski Yafa meydanında bulunan Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi, Karakol Binası, Mahmudiye Külliyesi’ni geziyoruz. Şehir turu ve serbest zaman sonrası rehberimizin bildireceği saatte Tel Aviv Havalimanı’na gidiyoruz. Varışa istinaden pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 789 sayılı uçuşu ile 21.00’de İstanbul’a hareket. 00.15’de varış ve turumuzun sonu. Başka bir Vizyon Turizm seyahatinde görüşmek dileğiyle.

Turumuz boyunca, sabah namazları için otelimizden Mescid-i Aksa’ ya gidiş ve dönüş için servisimiz mevcuttur.

Kısacası siz değerli konuklarımızın sorunsuz ve konforlu bir gezi geçirmesi için her türlü imkân tahsis edilmiştir.

İçerik aynı kalmak şartıyla tur içerisinde programda değişiklikler yapılabilir.

 

OTELLER

İki/Üç Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişi Farkı

02 – 11 Yaş Çocuk

5* Dan Jerusalem Oteli

1250 USD

300 USD

975 USD

 

Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetlerimiz : 

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Tel Aviv – İstanbul arası ekonomi sınıf gidiş & dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Belirtilen otelde 3 gece yarım pansiyon konaklama (Sabah kahvaltısı + akşam yemeği)
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
 • Programdaki gezi ve ziyaretler
 • Mescid-i Aksa’ya namaz için transferler
 • İsrail grup vize ve servis ücreti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Seyahat Kiti
 • Otobüslerde her gün 2 adet su

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetlerimiz : 

 • Otelde yapılacak ekstra masraflar (ütü, telefon vb.)
 • Programda dahil olarak belirtilmeyen öğle yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Programda belirtilmeyen tüm hizmetler

 

 Vize konusu hakkında da kısa bilgi vermek istiyoruz.

Pasaport bilgilerinizi veya fotokopisini rica ediyoruz.

(Soyad/Ad - Doğum tarihi - Milliyeti - pasaport no - mesleği - medeni durumu - daha önce ziyaret ettiği ülkeler - T.C kimlik no)

Grup vizesi alınacağı için, pasaportlara kaşe veya damga vurulmuyor. Konukların daha sonraki ziyaret etmek istediği ülkeler için örneğin Yemen, Suriye, Lübnan gibi sorun olmuyor.

 

Kayıt İçin ; 0553 406 42 52

Bilgi İçin: 0 212 243 06 05

Yurt dışı gezilerine katılabilmek için en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Vizyon Tur, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır.

'' Vizyon Turizm ve Ticaret A.Ş.' nin, 12.12.2018 günü yapılan, 2015-2016-2017 yıllarına ait Genel Kurul Toplantısında alınan tüm kararların BATIL olduğunun tespitine, aksi halde 3, 4 , 7 ve 8 no' lu Genel Kurul Kararlarının İPTALİNE ilişkin, davacı Osman MEMİŞ tarafından, İstanbul 15. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2019/138 Esas sayılı dosyası ile dava açılmıştır. 21/06/2019 günü saat 10.00.' da duruşmasız ve taraflar hazır olmaksızın incelemesi yapılacaktır.''