Örnek Umre Programı

1 HAFTALIK UMRE SEYAHAT PROGRAMI  -  3 Gece Medine / 4 Gece  -  Mekke  Toplam 7 gece 8 gün
 
1.GÜN  > İSTANBUL / MEDİNE
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Vizyon Turizm kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Medine’ye uçuş. Medine otelimize transfer ve yerleşme. Otele yerleşmenin ardından toplu olarak çevre tanıtımı; Ravza ve Cennetül-Baki selamlaması.
 
2. GÜN >  MEDİNE
Sabah namazını müteakip erkek misafirlerimiz ile Cennetül-Baki önünde buluşarak, görevlilerimiz refakatinde Kabristan ve Mescid-i Nebevi’nin içeriden tanıtılarak, Peygamber Efendimizi ve Sahabi kabirlerinin ziyaret edilmesi. Hanımların kahvaltıdan sonra otel lobisinde hanım görevlimiz ile buluşarak Mescid ve Kabri Saadet ziyaretleri. Kahvaltı otelimizde. Günün geri kalan bölümü serbest. Akşam yemeği otelimizde. 
 
3. GÜN > MEDİNE
Sabah namazının ardından otel lobisinde buluşma ve ziyaretler için hareket. Medine civarında bulunan Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Kahvaltı dönüşte otelimizde. Günün geri kalan bölümü serbest. Akşam yemeği otelimizde. 
 
4. GÜN > MEDİNE / MEKKE
Kahvaltı otelimizde. El çantalarının dışındaki bagajların oda kapıları önüne bırakılması. Öğle namazının ardından Mekke’ye hareket.Yaklaşık 5,5 saat süren bir yolculuğun ardından Mekke Otelimize varış. Otele yerleşmenin ardından toplu olarak görevlilerimiz refakatinde çevre tanıtımı ve umrenin ifası. Akşam yemeği otelimizde. 
 
5. GÜN >  MEKKE
Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün. 
 
6. GÜN > MEKKE
Sabah namazının ardından otel lobisinde buluşma ve ziyaretler için hareket.  Mekke civarında bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Muna, Şeytan Taşlama mahalleri, Nur Dağı, Cennetül-Mualla Kabristanı, Cin Mescidi ve Peygamber Efendimiz’in doğduğu evin bulunduğu yere ziyaret turu. Kahvaltı dönüşte otelimizde. Günün geri kalan bölümü ibadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest. Akşam yemeği otelimizde.
 
7. GÜN >  MEKKE
Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün. El çantalarının dışındaki bagajların yatsı namazından sonra oda kapıları önüne bırakılması
 
8 . GÜN > MEKKE / CİDDE / İSTANBUL
Kahvaltı Otelimizde. Cidde Havalimanı’na transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra İstanbul’a uçuş.
 
Not : Bu program örnektir. Program içeriği aynı kalmak koşulu ile ziyaret günleri Mekke ve Medine’de ki duruma göre değişiklik gösterebilir.