Örnek Hac Programı

Günlük Program
 
1.Gün 
İstanbul Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali Vizyon Turizm kontuarı önünde saat buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarıyla Cidde’ye uçuş. Suudi Arabistan’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerini takiben Mekke’deki otelimize transfer. Bir müddet istirahatten sonra görevlilerimiz eşliğinde umre ibadetinin eda edilmesi. 
 
2.Gün
İbadet için serbest gün. Saat 21.30’da otelimizde “Mekke Tarihi ve Ziyaret Yerleri” konulu seminer. 
 
3.Gün
İbadet için serbest gün. Saat 21:30’da otelimizde “Hac İbadeti ve Organizasyonu” konulu bilgilendirme toplantısı. 
 
4.Gün
Sabah kahvaltısının ardından saat 07:30’da Mekke ve civarında bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Nur Dağı, Mualla Mezarlığı, Cin Mescidi ziyaret gezisi ve Hac tatbikatı için hareket.(Yaklaşık 3 saat).Yatsı namazından sonra, Saat 21:30’da otelimizde “Hac İbadeti ve Organizasyonu” konulu bilgilendirme toplantısı. 
 
5.Gün
İbadet için serbest gün. Haccın Say’ını önceden yapmak isteyenlerin saat 20:30’da ihramlı olarak görevlilerimiz eşliğinde otelden Mescid’i Harem’e hareketleri. 
 
6.Gün
(Arefe günü) Erken kahvaltının ardından en geç saat 07:30’da ihramlı olarak otelin lobisinde buluşma. Topluca yapılacak olan hac niyetinden sonra Arafat’a hareket. Varış ve günün ifası. Vakfe duasından sonra açık havada konaklamak üzere özel otobüsümüz ile Müzdelife’ye hareket. Müzdelife’de akşam ve yatsı namazlarının cem edilmesi ve geceleme. 
 
7.Gün
(Bayramın 1. günü) Müzdelife’de Vakfe Duası’ndan sonra Mina’ya gidiş. Şeytan taşlama ve otelimize dönüş. Kurbanların kesildi haberini aldıktan sonra saç kestirip ihramdan çıkış. Gün içinde Hac tavafının ve Say’ın yapılıp ihram yasaklarının sona ermesi. Arzu edenlerin geceleme sünnetini eda etmek üzere saat 24:00’da Mina’ya gidişleri ve yaklaşık 04:00’da dönüşleri. 
 
8.Gün
(Bayramın 2. günü) Mümkün olan vakitte veda tavafının yapılması. Saat 14:00’da otelin lobisinde buluşma ve şeytan taşlaması için Mina’ya gidiş ve dönüş. Arzu edenlerin geceleme sünnetini eda etmek üzere saat 23:30’da Mina’ya gidişleri ve yaklaşık 04:00’da dönüşleri. 
 
9.Gün
(Bayramın 3. günü) Saat 10.30 ’da şeytan taşlaması için Mina’ya gidiş ve dönüş. Hac ibadeti ile ilgili vecibelerin sona ermesi. 
 
10.Gün
(Bayramın 4. günü) Saat 21:30’da otelimizde “Peygamber Efendimiz ve Medine” konulu seminer. Günün geri kalanı serbest vakit. En geç saat 24:00’a kadar bagajların oda kapıları önüne bırakılması. 
 
11.Gün
Sabah kahvaltısının ardından otobüslerimiz ile Medine’ye hareket. Yaklaşık 6 saat süren yolculuktan sonra Medine otelimize varış ve yerleşme. İkindi namazının ardından “Çevre Tanıtımı ve Ravza Ziyareti”. 
 
12.Gün
Sabah kahvaltısının ardından saat 07:00’da Medine’de bulunan Uhud, Kıbleteyn Mescidi, Hendek ve Kuba Mescidi’ne yaklaşık üç saat sürecek ziyaret gezisi için hareket. İkindi namazını müteakip 16;00’da beylerin Cennet ül Baki Mezarlığı önünde toplanması ve görevlilerimiz eşliğinde sahabe kabirlerinin ziyaret edilmesi. 
 
13.Gün
Uçağa verilecek bagajların oda kapılarının önüne bırakılması. Medine Havalimanına hareket. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları ile İstanbul’a uçuş. İstanbul’a varış. 
 
Not: Zorunlu hallerde içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir